SC10F-101
BelBel
SC10F-101 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SC10F-101
Producent / Mærke: Bel
Produkt beskrivelse FIXED IND 100UH 1.6A 270 MOHM
Dataark: SC10F-101.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for SC10F-101
Varenummer SC10F-101 Fabrikant Bel
Beskrivelse FIXED IND 100UH 1.6A 270 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 212121 pcs Datablad SC10F-101.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.453" L x 0.382" W (11.50mm x 9.70mm)
Afskærmning Unshielded Serie SC10F
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 100kHz
selvinduktion 100µH Højde - Siddende (Max) 0.197" (5.00mm)
Frekvens - Selvresonans - Detaljeret beskrivelse 100µH Unshielded Wirewound Inductor 1.6A 270 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 270 mOhm Max Nuværende vurdering 1.6A
Nuværende - Mætning 1.05A
Relaterede produkter
SC108-681
SC108-681
producenter: Bel
Beskrivelse: FIXED IND 680UH 720MA 1.18 OHM
På lager: 156080 pcs
Hent: SC108-681.pdf
RFQ
producenter: Bel
Beskrivelse: FIXED IND 820UH 700MA 1.38 OHM
På lager: 152569 pcs
Hent: SC108-821.pdf
RFQ
Beskrivelse: FIXED IND 560UH 730MA 1.04 OHM
Beskrivelse: FIXED IND 82UH 2A 190 MOHM SMD
SC10F-150
SC10F-150
Beskrivelse: FIXED IND 15UH 3.8A 58 MOHM SMD
Hent: SC10F-150.pdf
Beskrivelse: FIXED IND 68UH 2.3A 150 MOHM SMD
SC10F-100
SC10F-100
Beskrivelse: FIXED IND 10UH 4.5A 47 MOHM SMD
Hent: SC10F-100.pdf
SC10F-122
SC10F-122
Beskrivelse: FIXED IND 1.2MH 400MA 3.67 OHM
Hent: SC10F-122.pdf
SC10F-102
SC10F-102
Beskrivelse: FIXED IND 1MH 440MA 2.8 OHM SMD
Hent: SC10F-102.pdf
SC10F-120
SC10F-120
Beskrivelse: FIXED IND 12UH 4.2A 50 MOHM SMD
Hent: SC10F-120.pdf
SC10F-151
SC10F-151
Beskrivelse: FIXED IND 150UH 1.2A 400 MOHM
Hent: SC10F-151.pdf
SC10F-121
SC10F-121
Beskrivelse: FIXED IND 120UH 1.4A 330 MOHM