CD214B-R2200
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
CD214B-R2200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CD214B-R2200
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 200V 2A SMB
Dataark: CD214B-R2200.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
12000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CD214B-R2200
Varenummer CD214B-R2200 Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse DIODE GEN PURP 200V 2A SMB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 982047 pcs Datablad CD214B-R2200.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 1A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package SMB (DO-214AA) Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde DO-214AA, SMB Driftstemperatur - Junction -65°C ~ 175°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Diodetype Standard
Detaljeret beskrivelse Diode Standard 200V 2A Surface Mount SMB (DO-214AA) Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 5µA @ 200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 2A Kapacitans @ Vr, F 25pF @ 4V, 1MHz