CM201212-R12KL
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
Bourns, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CM201212-R12KL
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 120NH 275MA 990 MOHM
Dataark: CM201212-R12KL.pdf
  • Besked
Specifikationer for CM201212-R12KL
Varenummer CM201212-R12KL Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 120NH 275MA 990 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3357 pcs Datablad CM201212-R12KL.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 0805 (2012 Metric) Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Afskærmning Unshielded Serie CM201212
Vurderinger - Q @ Freq 8 @ 25.2MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric)
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Polymer
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 25.2MHz
selvinduktion 120nH Højde - Siddende (Max) 0.058" (1.47mm)
Frekvens - Selvresonans 600MHz Detaljeret beskrivelse 120nH Unshielded Wirewound Inductor 275mA 990 mOhm Max 0805 (2012 Metric)
DC-modstand (DCR) 990 mOhm Max Nuværende vurdering 275mA