CRL2010-FV-R030ELF
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
Bourns, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CRL2010-FV-R030ELF
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.03 OHM 1% 1/2W 2010
Dataark: CRL2010-FV-R030ELF.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CRL2010-FV-R030ELF
Varenummer CRL2010-FV-R030ELF Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse RES 0.03 OHM 1% 1/2W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 330564 pcs Datablad CRL2010-FV-R030ELF.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±400ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie CRL Modstand 30 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 30 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film