CRL2010-FW-R360ELF
Produkt oversigt
Varenummer: CRL2010-FW-R360ELF
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.36 OHM 1% 1/2W 2010
Dataark: CRL2010-FW-R360ELF.pdf
  • Besked
Specifikationer for CRL2010-FW-R360ELF
Varenummer CRL2010-FW-R360ELF Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse RES 0.36 OHM 1% 1/2W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 582045 pcs Datablad CRL2010-FW-R360ELF.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie CRL Modstand 360 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 360 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film