CW252016-R18G
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
CW252016-R18G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CW252016-R18G
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 180NH 500MA 770 MOHM
Dataark: CW252016-R18G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CW252016-R18G
Varenummer CW252016-R18G Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 180NH 500MA 770 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 469122 pcs Datablad CW252016-R18G.pdf
Type Wirewound Tolerance ±2%
Leverandør Device Package 1008 (2520 Metric) Størrelse / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie CW252016
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 100MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1008 (2520 Metric)
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Ceramic
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 25MHz
selvinduktion 180nH Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm)
Frekvens - Selvresonans 750MHz Detaljeret beskrivelse 180nH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 770 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
DC-modstand (DCR) 770 mOhm Max Nuværende vurdering 500mA