MF-R040-2-99
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
MF-R040-2-99 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MF-R040-2-99
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL
Dataark: MF-R040-2-99.pdf
  • Besked
Specifikationer for MF-R040-2-99
Varenummer MF-R040-2-99 Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4604 pcs Datablad MF-R040-2-99.pdf
Spænding - Maks 60V Type Polymeric
Tid til tur 3.8s Tykkelse (Max) -
Størrelse / Dimension 0.291" Dia x 0.122" T (7.40mm x 3.10mm) Serie Multifuse®, MF-R
Modstand - Post Trip (R1) (Max) 1.29 Ohms Modstand - Initial (Ri) (Min) 520 mOhms
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Disc Andre navne MF-R040-2-99-ND
MF-R040-2-99TR
MFR040299
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 0.201" (5.10mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.539" (13.70mm)
Detaljeret beskrivelse Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 400mA Ih Through Hole Radial, Disc Nuværende - tur (it) 800mA
Nuværende - Max 40A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 400mA