MF-R075/90-AP
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
MF-R075/90-AP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MF-R075/90-AP
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse PTC RESET FUSE 90V 750MA RADIAL
Dataark: MF-R075/90-AP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MF-R075/90-AP
Varenummer MF-R075/90-AP Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse PTC RESET FUSE 90V 750MA RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 228851 pcs Datablad MF-R075/90-AP.pdf
Spænding - Maks 90V Type Polymeric
Tid til tur 60s Tykkelse (Max) -
Størrelse / Dimension 0.409" Dia x 0.122" T (10.40mm x 3.10mm) Serie Multifuse®, MF-R/90
Modstand - Post Trip (R1) (Max) 1.65 Ohms Modstand - Initial (Ri) (Min) 370 mOhms
Vurderinger - Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Disc Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyafstand 0.201" (5.10mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.630" (16.00mm) Detaljeret beskrivelse Polymeric PTC Resettable Fuse 90V 750mA Ih Through Hole Radial, Disc
Nuværende - tur (it) 1.5A Nuværende - Max 10A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 750mA Godkendelser cURus, TUV