MF-RX185-005
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
MF-RX185-005 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MF-RX185-005
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse PTC RESET FUSE 60V 1.85A RADIAL
Dataark: MF-RX185-005.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for MF-RX185-005
Varenummer MF-RX185-005 Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse PTC RESET FUSE 60V 1.85A RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 228358 pcs Datablad MF-RX185-005.pdf
Spænding - Maks 60V Type Polymeric
Tid til tur 12.6s Tykkelse (Max) -
Størrelse / Dimension 0.701" L x 0.122" W (17.80mm x 3.10mm) Serie Multifuse®, MF-RX
Modstand - Post Trip (R1) (Max) 190 mOhms Modstand - Initial (Ri) (Min) 80 mOhms
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Disc Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyafstand 0.201" (5.10mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.902" (22.90mm) Detaljeret beskrivelse Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 1.85A Ih Through Hole Radial, Disc
Nuværende - tur (it) 3.7A Nuværende - Max 40A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 1.85A Godkendelser cURus, TUV