PM1210-R010K
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1210-R010K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PM1210-R010K
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 10NH 450MA 130 MOHM
Dataark: PM1210-R010K.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PM1210-R010K
Varenummer PM1210-R010K Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 10NH 450MA 130 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4425 pcs Datablad PM1210-R010K.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1210 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Afskærmning Unshielded Serie PM1210
Vurderinger - Q @ Freq 15 @ 100MHz
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 1210 (3225 Metric)
Andre navne M6081CT
PM1210R010K
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 100MHz selvinduktion 10nH
Højde - Siddende (Max) 0.087" (2.20mm) Frekvens - Selvresonans 2.5GHz
Detaljeret beskrivelse 10nH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 130 mOhm Max 1210 (3225 Metric) DC-modstand (DCR) 130 mOhm Max
Nuværende vurdering 450mA Nuværende - Mætning -