PM1812-R18K
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1812-R18K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PM1812-R18K
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 180NH 700MA 240 MOHM
Dataark: PM1812-R18K.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PM1812-R18K
Varenummer PM1812-R18K Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 180NH 700MA 240 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5913 pcs Datablad PM1812-R18K.pdf
Type - Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1812 Størrelse / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Afskærmning Unshielded Serie PM1812
Vurderinger - Q @ Freq 35 @ 25.2MHz
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde 1812 (4532 Metric)
Andre navne M6035DKR Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 25.2MHz selvinduktion 180nH
Højde - Siddende (Max) 0.134" (3.40mm) Frekvens - Selvresonans 220MHz
Detaljeret beskrivelse 180nH Unshielded Inductor 700mA 240 mOhm Max 1812 (4532 Metric) DC-modstand (DCR) 240 mOhm Max
Nuværende vurdering 700mA Nuværende - Mætning -