PVC6M503C01B00
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PVC6M503C01B00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PVC6M503C01B00
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Dataark: PVC6M503C01B00.pdf
  • Besked
Specifikationer for PVC6M503C01B00
Varenummer PVC6M503C01B00 Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4496 pcs Datablad PVC6M503C01B00.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.272" x 0.272" Face x 0.205" H (6.90mm x 6.90mm x 5.20mm)
Serie PVC6 Modstandsdygtigt materiale Ceramic
Modstand 50 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne 490-2827
Antal drejninger 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Ceramic 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment