CTX10-5-52LP-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
CTX10-5-52LP-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CTX10-5-52LP-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH
Dataark: CTX10-5-52LP-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
64 pcs
  • Besked
Specifikationer for CTX10-5-52LP-R
Varenummer CTX10-5-52LP-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40072 pcs Datablad CTX10-5-52LP-R.pdf
Type Toroidal Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.874" Dia (22.20mm)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Iron Powder
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 100kHz
selvinduktion 10µH Højde - Siddende (Max) 0.547" (13.90mm)
Frekvens - Selvresonans - Detaljeret beskrivelse 10µH Unshielded Toroidal Inductor 8.7A 10.4 mOhm Max Radial
DC-modstand (DCR) 10.4 mOhm Max Nuværende vurdering 8.7A
Nuværende - Mætning 11.1A