CTX100-7-52LP-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
Bussmann (Eaton)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CTX100-7-52LP-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 100UH 12A 16.7 MOHM TH
Dataark: CTX100-7-52LP-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
18 pcs
  • Besked
Specifikationer for CTX100-7-52LP-R
Varenummer CTX100-7-52LP-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 100UH 12A 16.7 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7807 pcs Datablad CTX100-7-52LP-R.pdf
Type Toroidal Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.909" Dia (48.50mm)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Iron Powder
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 100kHz
selvinduktion 100µH Højde - Siddende (Max) 0.858" (21.80mm)
Frekvens - Selvresonans - Detaljeret beskrivelse 100µH Unshielded Toroidal Inductor 12A 16.7 mOhm Max Radial
DC-modstand (DCR) 16.7 mOhm Max Nuværende vurdering 12A
Nuværende - Mætning 9.1A