CTX50-5-52LP-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
CTX50-5-52LP-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CTX50-5-52LP-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 50UH 7.6A 24.8 MOHM TH
Dataark: CTX50-5-52LP-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CTX50-5-52LP-R
Varenummer CTX50-5-52LP-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 50UH 7.6A 24.8 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13469 pcs Datablad CTX50-5-52LP-R.pdf
Type Toroidal Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.272" Dia (32.30mm)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne 283-3916
CTX50-5-52LP-R-ND
CTX50552LPR
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Powder Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 50µH
Højde - Siddende (Max) 0.744" (18.90mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 50µH Unshielded Toroidal Inductor 7.6A 24.8 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 24.8 mOhm Max
Nuværende vurdering 7.6A Nuværende - Mætning 9.4A