DR125-472-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
Bussmann (Eaton)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DR125-472-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 4.72MH 268MA 7.53 OHM
Dataark: DR125-472-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for DR125-472-R
Varenummer DR125-472-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 4.72MH 268MA 7.53 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 117799 pcs Datablad DR125-472-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Afskærmning Shielded Serie DR
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Nonstandard
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Ferrite
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 100kHz
selvinduktion 4.72mH Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm)
Frekvens - Selvresonans - Detaljeret beskrivelse 4.72mH Shielded Wirewound Inductor 268mA 7.53 Ohm Nonstandard
DC-modstand (DCR) 7.53 Ohm Nuværende vurdering 268mA
Nuværende - Mætning 320mA