DR74-1R5-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DR74-1R5-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DR74-1R5-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 1.5UH 4.94A 11.8 MOHM
Dataark: DR74-1R5-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1100 pcs
3300 pcs
  • Besked
Specifikationer for DR74-1R5-R
Varenummer DR74-1R5-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 1.5UH 4.94A 11.8 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 113596 pcs Datablad DR74-1R5-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Afskærmning Shielded Serie DR
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 513-1389-2
DR74-1R5
DR74-1R5-ND
DR74-1R5-R-ND
DR741R5R
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 1.5µH
Højde - Siddende (Max) 0.171" (4.35mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 1.5µH Shielded Wirewound Inductor 4.94A 11.8 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 11.8 mOhm
Nuværende vurdering 4.94A Nuværende - Mætning 8.35A