DRA124-100-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DRA124-100-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DRA124-100-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 3.67A 31 MOHM SMD
Dataark: DRA124-100-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
750 pcs
1500 pcs
3750 pcs
  • Besked
Specifikationer for DRA124-100-R
Varenummer DRA124-100-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 10UH 3.67A 31 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 75240 pcs Datablad DRA124-100-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Afskærmning Shielded Serie DRA
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-3548-2
DRA124-100-R-ND
DRA124100R
Driftstemperatur -40°C ~ 165°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 10µH
Højde - Siddende (Max) 0.177" (4.50mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 10µH Shielded Wirewound Inductor 3.67A 31 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 31 mOhm
Nuværende vurdering 3.67A Nuværende - Mætning 6.16A