DRA125-151-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DRA125-151-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DRA125-151-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM
Dataark: DRA125-151-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
1200 pcs
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DRA125-151-R
Varenummer DRA125-151-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74164 pcs Datablad DRA125-151-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Afskærmning Shielded Serie DRA
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-3570-2
DRA125-151-R-ND
DRA125151R
Driftstemperatur -40°C ~ 165°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 150µH
Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 150µH Shielded Wirewound Inductor 1.409A 273 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 273 mOhm
Nuværende vurdering 1.409A Nuværende - Mætning 1.785A