DRA73-100-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DRA73-100-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DRA73-100-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 2.11A 64 MOHM SMD
Dataark: DRA73-100-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1350 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for DRA73-100-R
Varenummer DRA73-100-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 10UH 2.11A 64 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 83416 pcs Datablad DRA73-100-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Afskærmning Shielded Serie DRA
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-3604-2
DRA73-100-R-ND
DRA73100R
Driftstemperatur -40°C ~ 165°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 10µH
Højde - Siddende (Max) 0.140" (3.55mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 10µH Shielded Wirewound Inductor 2.11A 64 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 64 mOhm
Nuværende vurdering 2.11A Nuværende - Mætning 2.39A