HCM1707-680-R
Produkt oversigt
Varenummer: HCM1707-680-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 68UH 5.2A 85 MOHM SMD
Dataark: HCM1707-680-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for HCM1707-680-R
Varenummer HCM1707-680-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 68UH 5.2A 85 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23269 pcs Datablad HCM1707-680-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Iron Powder
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 100kHz
selvinduktion 68µH Højde - Siddende (Max) 0.276" (7.00mm)
Frekvens - Selvresonans - Detaljeret beskrivelse 68µH Shielded Wirewound Inductor 5.2A 85 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 85 mOhm Max Nuværende vurdering 5.2A
Nuværende - Mætning 6.5A