MP2A-6R8-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
Bussmann (Eaton)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MP2A-6R8-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.8UH 1.49A 136 MOHM
Dataark: MP2A-6R8-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3900 pcs
  • Besked
Specifikationer for MP2A-6R8-R
Varenummer MP2A-6R8-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 6.8UH 1.49A 136 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57330 pcs Datablad MP2A-6R8-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Afskærmning Unshielded Serie MICRO-PAC PLUS™
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-4265-2
MP2A-6R8
MP2A-6R8-ND
MP2A-6R8-R-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Molybdenum Permalloy(MPP) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 6.8µH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 1.49A 136 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 136 mOhm
Nuværende vurdering 1.49A Nuværende - Mætning 1.53A