MPI4040R3-2R2-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
MPI4040R3-2R2-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MPI4040R3-2R2-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 2.2UH 3.4A 48 MOHM SMD
Dataark: 1.MPI4040R3-2R2-R.pdf2.MPI4040R3-2R2-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MPI4040R3-2R2-R
Varenummer MPI4040R3-2R2-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 2.2UH 3.4A 48 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63901 pcs Datablad 1.MPI4040R3-2R2-R.pdf2.MPI4040R3-2R2-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Afskærmning Shielded Serie MPI4040
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 513-1781-1 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Metal Composite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 2.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.073" (1.85mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 2.2µH Shielded Wirewound Inductor 3.4A 48 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 48 mOhm
Nuværende vurdering 3.4A Nuværende - Mætning 7.9A