MPIA4040R2-100-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
MPIA4040R2-100-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MPIA4040R2-100-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD
Dataark: MPIA4040R2-100-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for MPIA4040R2-100-R
Varenummer MPIA4040R2-100-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5036 pcs Datablad MPIA4040R2-100-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Afskærmning Shielded Serie MPIA4040
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Metal Composite
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 100kHz
selvinduktion 10µH Højde - Siddende (Max) 0.059" (1.50mm)
Frekvens - Selvresonans - Detaljeret beskrivelse 10µH Shielded Wirewound Inductor 1.5A 240 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 240 mOhm Max Nuværende vurdering 1.5A
Nuværende - Mætning 3.1A