RL0607-471-R
Produkt oversigt
Varenummer: RL0607-471-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 470UH 306MA 2 OHM TH
Dataark: RL0607-471-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RL0607-471-R
Varenummer RL0607-471-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 470UH 306MA 2 OHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7072 pcs Datablad RL0607-471-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.224" Dia (5.70mm)
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale - Core Ferrite
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Induktansfrekvens - Test 10kHz
selvinduktion 470µH Højde - Siddende (Max) 0.287" (7.30mm)
Frekvens - Selvresonans 2MHz Detaljeret beskrivelse 470µH Unshielded Wirewound Inductor 306mA 2 Ohm Max Radial
DC-modstand (DCR) 2 Ohm Max Nuværende vurdering 306mA
Nuværende - Mætning 220mA