SD20-1R2-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
SD20-1R2-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD20-1R2-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 1.2UH 3.07A 27.5 MOHM
Dataark: SD20-1R2-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for SD20-1R2-R
Varenummer SD20-1R2-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 1.2UH 3.07A 27.5 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 108451 pcs Datablad SD20-1R2-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Andre navne SD20-1R2
SD20-1R2-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 1.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.079" (2.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 1.2µH Shielded Wirewound Inductor 3.07A 27.5 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 27.5 mOhm
Nuværende vurdering 3.07A Nuværende - Mætning 2.55A