UP0.4SC-1R0-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
Bussmann (Eaton)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UP0.4SC-1R0-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 1UH 3A 40 MOHM SMD
Dataark: UP0.4SC-1R0-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UP0.4SC-1R0-R
Varenummer UP0.4SC-1R0-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 1UH 3A 40 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 125118 pcs Datablad UP0.4SC-1R0-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Afskærmning Shielded Serie UNI-PAC™ 0.4SC
Vurderinger - Q @ Freq 30 @ 200kHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne UP0-4SC-1R0-R Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 1µH
Højde - Siddende (Max) 0.115" (2.92mm) Frekvens - Selvresonans 250MHz
Detaljeret beskrivelse 1µH Shielded Wirewound Inductor 3A 40 mOhm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 40 mOhm Max
Nuværende vurdering 3A Nuværende - Mætning -