UP2B-4R7-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
UP2B-4R7-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UP2B-4R7-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 4.7UH 5.5A 16.5 MOHM
Dataark: UP2B-4R7-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
550 pcs
1100 pcs
2750 pcs
  • Besked
Specifikationer for UP2B-4R7-R
Varenummer UP2B-4R7-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 4.7UH 5.5A 16.5 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 96924 pcs Datablad UP2B-4R7-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm)
Afskærmning Unshielded Serie UNI-PAC™
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 513-1187-2
UP2B-4R7
UP2B-4R7-ND
UP2B4R7R
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 4.7µH
Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 5.5A 16.5 mOhm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 16.5 mOhm Max
Nuværende vurdering 5.5A Nuværende - Mætning 4.2A