209-12LPSTFD
CTS Electronic ComponentsCTS Electronic Components
CTS Electronic Components
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 209-12LPSTFD
Producent / Mærke: CTS Electronic Components
Produkt beskrivelse SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
Dataark: 209-12LPSTFD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1005 pcs
  • Besked
Specifikationer for 209-12LPSTFD
Varenummer 209-12LPSTFD Fabrikant CTS Electronic Components
Beskrivelse SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 125444 pcs Datablad 209-12LPSTFD.pdf
Vaskbar Yes Spændingsbedømmelse 20VDC
Afslutningsstil PC Pin Serie 209
Tonehøjde 0.100" (2.54mm), Full Emballage Tube
Andre navne 209012LPSTFD
20912LPSTFD
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal positioner 12 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mekanisk liv -
Længde 1.258" (31.95mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde over bord 0.180" (4.57mm) Funktioner Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Elektrisk liv 2,000 Cycles Detaljeret beskrivelse Dip Switch SPST 12 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
Nuværende vurdering 100mA Kontaktmateriale Beryllium Copper