219-10LPSTRF
CTS Electronic ComponentsCTS Electronic Components
CTS Electronic Components
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 219-10LPSTRF
Producent / Mærke: CTS Electronic Components
Produkt beskrivelse SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
Dataark: 219-10LPSTRF.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 219-10LPSTRF
Varenummer 219-10LPSTRF Fabrikant CTS Electronic Components
Beskrivelse SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 122402 pcs Datablad 219-10LPSTRF.pdf
Vaskbar Yes Spændingsbedømmelse 20VDC
Afslutningsstil Gull Wing Serie 219
Tonehøjde 0.100" (2.54mm), Full Emballage Tape & Reel (TR)
Andre navne 219010LPSTRF
21910LPSTRF
Driftstemperatur -55°C ~ 85°C
Antal positioner 10 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mekanisk liv -
Længde 1.058" (26.87mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde over bord 0.160" (4.06mm) Funktioner Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Elektrisk liv 2,000 Cycles Detaljeret beskrivelse Dip Switch SPST 10 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
Nuværende vurdering 100mA Kontaktmateriale Beryllium Copper