SCD10PSR
CUI, Inc.CUI, Inc.
SCD10PSR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SCD10PSR
Producent / Mærke: CUI, Inc.
Produkt beskrivelse SENSOR CURRENT HALL 10A AC
Dataark: SCD10PSR.pdf
  • Besked
Specifikationer for SCD10PSR
Varenummer SCD10PSR Fabrikant CUI, Inc.
Beskrivelse SENSOR CURRENT HALL 10A AC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3097 pcs Datablad SCD10PSR.pdf
Spænding - Supply 12V Serie SCD
Sensortype Hall Effect, Open Loop Følsomhed -
Responstid 3µs Polarisering Bidirectional
Emballage Bulk Pakke / tilfælde -
Produktion Ratiometric, Voltage Andre navne 102-1067
Driftstemperatur -10°C ~ 75°C Antal kanaler 1
Monteringstype - Linearitet ±0.5%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Frekvens 50Hz/60Hz
Til måling AC Detaljeret beskrivelse Current Sensor 10A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional
Strøm - Forsyning (Max) 25mA Nuværende - Sensing 10A