DCMMF37P
Produkt oversigt
Varenummer: DCMMF37P
Producent / Mærke: Cannon
Produkt beskrivelse CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for DCMMF37P
Varenummer DCMMF37P Fabrikant Cannon
Beskrivelse CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1931 pcs Datablad
Wire Gauge 20-28 AWG Spændingsbedømmelse -
Afslutning Solder Cup Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Shell Materiale, Afslut Steel, Yellow Chromate Plated Zinc Serie 24308-Style, D*MM
Emballage Bulk Andre navne IDCMMF37P
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal rækker 2
Antal positioner 37 Monteringstype Panel Mount
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Ingress Protection - Boligmateriale Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded) Funktioner -
Detaljeret beskrivelse 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector Nuværende vurdering 7.5A
Kontakt type Signal Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontaktformular Machined Kontakt Afslut tykkelse 50.0µin (1.27µm)
Kontakt Afslut Gold Tilslutningstype Plug, Male Pins
Connector Style D-Sub Farve Black
Tilbagestillet afstand -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
DCMMF37SA101
DCMMF37SA101
producenter: Cannon
Beskrivelse: CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
På lager: 1617 pcs
Hent:
RFQ
DCMMF37PA101
DCMMF37PA101
producenter: Cannon
Beskrivelse: DCMMF37PA101
På lager: 2096 pcs
Hent:
RFQ
DCMMF37S
DCMMF37S
producenter: Bel
Beskrivelse: DSUB 37 F SOD FLOA G50 ZINC
DCMMF37P
DCMMF37P
producenter: Cinch Connectivity Solutions
Beskrivelse: DSUB 37 M SOD FLOA G50 ZINC
DCMMF27W2P
DCMMF27W2P
Beskrivelse: CONN D-SUB PLUG 27POS PNL MNT