DCMMP37SF
Produkt oversigt
Varenummer: DCMMP37SF
Producent / Mærke: Cannon
Produkt beskrivelse CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Dataark: DCMMP37SF.pdf
  • Besked
Specifikationer for DCMMP37SF
Varenummer DCMMP37SF Fabrikant Cannon
Beskrivelse CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1161 pcs Datablad DCMMP37SF.pdf
Wire Gauge - Spændingsbedømmelse -
Afslutning Solder Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Shell Materiale, Afslut Steel, Yellow Chromate Plated Zinc Serie 24308-Style, D*MM
Emballage Bulk Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal rækker 2 Antal positioner 37
Monteringstype Panel Mount, Through Hole, Right Angle Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Ingress Protection -
Boligmateriale Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT) Flange Feature Board Side (4-40)
Funktioner Mounting Brackets Detaljeret beskrivelse 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Nuværende vurdering 7.5A Kontakt type Signal