CDBA1200-HF
Comchip TechnologyComchip Technology
CDBA1200-HF Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBA1200-HF
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 200V 1A DO214AC
Dataark: CDBA1200-HF.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBA1200-HF
Varenummer CDBA1200-HF Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 200V 1A DO214AC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 166056 pcs Datablad CDBA1200-HF.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 900mV @ 1A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package DO-214AC (SMA) Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde DO-214AC, SMA Andre navne 641-1689-6
Driftstemperatur - Junction -50°C ~ 175°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 200V 1A Surface Mount DO-214AC (SMA)
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 1A
Kapacitans @ Vr, F 120pF @ 4V, 1MHz