CDBD20150-G
Comchip TechnologyComchip Technology
Comchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBD20150-G
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK
Dataark: CDBD20150-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBD20150-G
Varenummer CDBD20150-G Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 108744 pcs Datablad CDBD20150-G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 150V
Leverandør Device Package D2PAK Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 20A (DC) Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 150V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 20A (DC)