MBR20150CT-G
Comchip TechnologyComchip Technology
Comchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MBR20150CT-G
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220
Dataark: MBR20150CT-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for MBR20150CT-G
Varenummer MBR20150CT-G Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 117168 pcs Datablad MBR20150CT-G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.05V @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 150V
Leverandør Device Package TO-220AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde TO-220-3 Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 20A Through Hole TO-220-3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 150V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 20A