CFS-0101MA
Copal ElectronicsCopal Electronics
CFS-0101MA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CFS-0101MA
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse SWITCH DIP SPST 100MA 6V
Dataark: CFS-0101MA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
118 pcs
354 pcs
590 pcs
1062 pcs
5074 pcs
  • Besked
Specifikationer for CFS-0101MA
Varenummer CFS-0101MA Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse SWITCH DIP SPST 100MA 6V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 70054 pcs Datablad CFS-0101MA.pdf
Vaskbar No Spændingsbedømmelse 6VDC
Afslutningsstil J Lead Serie CFS
Tonehøjde 0.100" (2.54mm), Full Emballage Tube
Andre navne 563-1960-5 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal positioner 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mekanisk liv -
Længde 0.156" (3.96mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde over bord 0.154" (3.90mm) Funktioner -
Elektrisk liv 1,000 Cycles Detaljeret beskrivelse Dip Switch SPST 1 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 6VDC
Nuværende vurdering 100mA Kontaktmateriale Copper Alloy