CT20EPB503
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT20EPB503 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT20EPB503
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT20EPB503.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT20EPB503
Varenummer CT20EPB503 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24973 pcs Datablad CT20EPB503.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.350" x 0.276" Face x 0.906" L (8.90mm x 7.00mm x 23.00mm)
Serie CT20 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 50 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-20EPB 50K OHM (503)
CT-20EPB503
Antal drejninger 15 Monteringstype Panel Mount, Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Panel Mount, Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment