CT20EX504
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT20EX504 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT20EX504
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT20EX504.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
300 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT20EX504
Varenummer CT20EX504 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 79682 pcs Datablad CT20EX504.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.197" Face x 0.748" L (6.40mm x 5.00mm x 19.00mm)
Serie CT20 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 500 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-20EX 500K OHM (504)
Antal drejninger 15 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment