CT6EN504
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT6EN504 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT6EN504
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT6EN504.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
400 pcs
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT6EN504
Varenummer CT6EN504 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 147537 pcs Datablad CT6EN504.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face x 0.276" L (8.20mm x 7.00mm x 7.00mm)
Serie CT6 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 500 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-6EN 500K OHM (504)
CT-6EN504
Antal drejninger 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment