CT6EP201
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT6EP201 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT6EP201
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Dataark: CT6EP201.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT6EP201
Varenummer CT6EP201 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 130682 pcs Datablad CT6EP201.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.276" x 0.276" Face x 0.228" L (7.00mm x 7.00mm x 5.80mm)
Serie CT6 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 200 Ohms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-6EP 200 OHM (201)
CT-6EP201
Antal drejninger 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 200 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment