CT6ES201
Copal Electronics Inc.Copal Electronics Inc.
CT6ES201 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT6ES201
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.5W TH
Dataark: CT6ES201.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
400 pcs
600 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT6ES201
Varenummer CT6ES201 Fabrikant Copal Electronics Inc.
Beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.5W TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 154705 pcs Datablad CT6ES201.pdf
Spænding - Arbejde 0.5W, 1/2W Tykkelse (Max) ±100ppm/°C
Afslutningsstil PC Pins Temperaturområde 1
Størrelse / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face x 0.276" L (8.20mm x 7.00mm x 7.00mm) Serie CT6
RoHS Status Bulk Andre navne CT-6ES 200 OHM (201)
CT-6ES201
Antal drejninger Cermet Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer CT6ES201
Udvidet beskrivelse 200 Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment ESR (Equivalent Series Resistance) ±10%
Beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.5W TH Breaker Type Side Adjustment