CT6ES503
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT6ES503 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT6ES503
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT6ES503.pdf
  • Besked
Specifikationer for CT6ES503
Varenummer CT6ES503 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 128804 pcs Datablad CT6ES503.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face x 0.276" L (8.20mm x 7.00mm x 7.00mm)
Serie CT6 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 50 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-6ES 50K OHM (503)
CT-6ES503
Antal drejninger 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment