CT94EX103
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT94EX103 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT94EX103
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT94EX103.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT94EX103
Varenummer CT94EX103 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50141 pcs Datablad CT94EX103.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.189" W x 0.378" H (9.60mm x 4.80mm x 9.60mm)
Serie CT94 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 10 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-94EX 10K OHM (103)
CT-94EX103
Antal drejninger 18 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment