CT9EP503
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT9EP503 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT9EP503
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT9EP503.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for CT9EP503
Varenummer CT9EP503 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 44111 pcs Datablad CT9EP503.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.378" W x 0.217" H (9.60mm x 9.60mm x 5.50mm)
Serie CT9 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 50 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-9EP 50K OHM (503)
CT-9EP503
Antal drejninger 18 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment