FT63EX100
Copal ElectronicsCopal Electronics
FT63EX100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FT63EX100
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: FT63EX100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FT63EX100
Varenummer FT63EX100 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 206332 pcs Datablad FT63EX100.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±150ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face x 0.276" L (8.20mm x 7.00mm x 7.00mm)
Serie FT-63 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 10 Ohms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne FT-63EX 10 OHM (100)
FT-63EX100
Antal drejninger 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 10 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment