SM4ETA201
Copal ElectronicsCopal Electronics
SM4ETA201 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SM4ETA201
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 200OHM 0.25W J LEAD SIDE
Dataark: SM4ETA201.pdf
  • Besked
Specifikationer for SM4ETA201
Varenummer SM4ETA201 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 200OHM 0.25W J LEAD SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3006 pcs Datablad SM4ETA201.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.193" L x 0.177" W x 0.146" H (4.90mm x 4.50mm x 3.70mm)
Serie SM4 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 200 Ohms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne SM-4ETA201
SM4ETA201TR
Antal drejninger 12 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 200 Ohms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment