ST2TA102
Copal ElectronicsCopal Electronics
ST2TA102 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST2TA102
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 1K OHM 0.1W J LEAD TOP
Dataark: ST2TA102.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST2TA102
Varenummer ST2TA102 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 1K OHM 0.1W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27277 pcs Datablad ST2TA102.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±150ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.110" x 0.094" Face x 0.067" H (2.80mm x 2.40mm x 1.70mm)
Serie ST2 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 1 kOhms Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Emballage Cut Tape (CT) Andre navne ST2TA102CT
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 1 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment