ST42EB204
Produkt oversigt
Varenummer: ST42EB204
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP
Dataark: ST42EB204.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
300 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST42EB204
Varenummer ST42EB204 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 87794 pcs Datablad ST42EB204.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Serie ST42 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 200 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Antal drejninger 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Detaljeret beskrivelse 200 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment