ST42EC202
Produkt oversigt
Varenummer: ST42EC202
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN TOP
Dataark: ST42EC202.pdf
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST42EC202
Varenummer ST42EC202 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 118059 pcs Datablad ST42EC202.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Serie ST42 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 2 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Andre navne ST-42EC202
Antal drejninger 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 2 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment